TR

Duvar ve Zeminlerde Özel Tasarım Etkileri

Duvar ve Zeminlerde Özel Tasarım Etkileri

 

Mekân ve insan arasında güçlü̈ ve sürekli bir iletişim vardır. Mekânlar, duvar ve zemin gibi temel unsurlardan meydana gelse de içerisinde yer alan donatılarla, bu donatıların işlev ve renkleriyle anlam kazanmaktadır. İnsan-mekân etkileşiminde, en yüksek etkiye sahip olan algı biçimi ise görme algısıdır. Doku, renk, malzeme ve boyut öğeleri görsel algıyı etkileyebilmektedir.

 

Yaşam alanlarımızda iç mekân temelini oluşturan duvar ve zeminlerin ferahlık hissi uyandıran şekilde dekore edilmesi, bu alanların kimlik kazanması ve kullanıcılar üzerindeki psikolojik etkileri açısından önemlidir. Bu noktada mimari ve dekoratif dokunuşlar devreye girmektedir. Yaşam alanları özenle dekore edildiğinde zaman geçirmekten keyif alacağımız alanlara dönüşebilmektedir. Bu yüzden bir mekân tasarlanırken fiziksel işlevlerinin yanında psikolojik etkileri de düşünülmelidir. Kullanılan malzemeler, renkler ve diğer dekoratif ürünler mekânı güzelleştirdiği gibi hislerimizi de güzelleştirebilmektedir.

 

Mekân oluşumunda büyük bir etkiye sahip olan duvar ve zeminler tasarlanırken, seçilen malzemelerin büyüklüğü, rengi gibi işlevsel ve tasarımsal öğelerin doğru seçimi mekân algısını doğrudan etkileyerek daha geniş ve ferah alanlar elde etmemizi sağlayabilmektedir.

 

İç ve dış mekân tasarımında sıklıkla tercih edilen seramik ve porselen karolar uygulama alanına uygun biçimde seçildiğinde, içinde bulunmaktan keyif alacağımız, güvende ve konforlu mekânlar elde etmek mümkündür. Rino Seramik Porselen, farklı renk, desen ve boyuttaki karoları ile yaşam alanlarında elde edilmek istenen ihtiyaçlara, özgün koleksiyonlarıyla cevap vererek ürünlerin ışıltısı ve özgün tasarımıyla mekânları sanat eserine dönüştürmektedir.

 

viva.jpgHareketli zeminler ya da duvarlar ile mekâna dinamizm katmak isteyenler için grinin en trend tonları ve mermerin minimal şıklığını deseninde taşıyan 60x120 Viva porselen karo koleksiyonu full lappato yüzeyin ile cam parlaklığı sunuyor. Yaşam alanları ve iş merkezleri için son dönem trendlerinden olan geometrik desenli karo kullanımı ile modern ve dikkat çekici zeminle elde edebilir, duvarlarda kullanımı ile de vurgulayıcı alanlar yaratabilirsiniz.

 

Siyah ve beyaz renklerin zıt uyumunun ihtişamını mekânlara suna 60x120 Star, koleksiyon içerisinde bulunan mermer desenli siyah ve beyaz duvar karolarının yanı sıra, yıldız deseninden ilham alarak tasarlanan dekor karosu ile klasik renklerin risksiz şıklığına hareket kazandırıyor.

 

star.jpgGri ve vizon renklerinin sakinliğine mermerin zarif şıklığını ekleyen Rain koleksiyonu, dekor karosunun sahip olduğu dalga çizgileri ile ister duvar ister zemin kullanımlarında ince çizgilerle mekânlara hareket katmak ve fark yaratmak isteyenler için zamansız alternatif sunuyor.

 

Özenle tasarlanan ince çizgileri yüzeyinde barındıran Enigma porselen karo bir araya gelerek oluşturduğu eşsiz tasarımı ile mekânlara farklı dokunuşlarla karakteristik bir yapı oluşturarak mekânın kalite ve tasarım algısını yükseltiyor.