TR

MODERN MEKANLARA RETRO DOKUNUŞLAR

MODERN MEKANLARA RETRO DOKUNUŞLAR

Renk, enerji, desen retro esintili parçaların en önemli nitelikleridir.  Geçmişin ruhuna sadık otantik desenler, şekiller ve renklerle dönemin görsel çarpıcılığını görünümünde taşıyan parçalar kullanıldığı mekâna canlılık ve kişilik kazandırmaktadır.

Minimalist mekân tasarımlarından bir miktar uzaklaşan, cesur, heyecan verici desenlerle güçlü vurgular yakalayan retro dokunuşlarla modern mekânlar elde etmem mümkündür. Retro esintili modern tasarımlarda doğru dengenin sağlanması ve renk ahenginin dozunda kullanılması ideal dokunuşu yakalayabilmek için önemlidir. Mutfak, banyo, oturma odası hatta yatak odalarında bile retro dokunuşların güçlü duygusu retro esintili karolar kullanarak sağlanabilmektedir. Mekânda kullanılan tasarım seçimlerinin dengesini oluşturan çeşitli unsurları birbirine bağlayarak, koordineli, uyumlu ve dengeli görünümler yaratabilirsiniz.

Geleneksel teknikler ve desenler kullanılarak tasarlanan çinilerden ilham alan retro tasarımlı karolar hem dönem stilini yansıtacak hem de modern tasarım öğeleriyle bütünleşerek karakteristik tasarımlar sunacaktır.

Geleneksel el işçiliğine sahip çinilerden farklı olarak son teknoloji ile üretilen seramik ve porselen karolar, şıklık, canlılık ve enerjinin yanı sıra bakım ve kullanım kolaylığı ve de yıllara meydan okuyan dayanıklılık sunmaktadır.

Rino Seramik Porselen’in koleksiyonları arasında bulunan vintage desenler ile, hızlı uygulama avantajının verdiği pratiklik ve canlı desenlerin dinamizmi eşliğinde retro esintisini yaşayabilirsiniz.

Osmanlı döneminin vazgeçilmez çini deseninden ilham alınarak tasarlanan, 45x45 ebadıyla birleşmiş mozaik çini desenini yansıtan Hürrem koleksiyonunun antrasit rengi ile nostaljik desenleri nötr renk tonlarında mekânlara taşıyabilirken, mavi renk seçeneği ile de çarpıcı çini ihtişamını iç mekân zeminlerine uygulayabilirsiniz.

Tek bir karoda 18 farklı mozaik deseni taşıyan, porselen karo koleksiyonu Treviso ile 60x120 ebadıyla küçük desenlerin büyük karo ile uygulama avantajını yakalayabilir, full lappato yüzeyinin sunmuş olduğu cam parlaklığı eşliğinde mozaik çini deseni ile parlayan mekânlar yaratabilirsiniz.