TR

1972 yılında temelleri atılan ve Türkiye’nin önemli kuruluşları arasında yer alan Söğütsen Seramik, uzun yıllara dayanan deneyimi ile Rino Seramik Porselen markasını yarattı. Söğütsen Seramik’in birikimini, çağdaş, yaratıcı ve yenilikçi anlayışla yeniden yorumlayan  Rino Seramik Porselen, seramik sanatını yeni bir boyuta taşıdı. Bağlı bulunduğu Yıldızlar SSS Holding’in büyük üretim gücü ve sektörel tecrübesi Rino’ya güç katıyor.

Tasarım

Rino Seramik Porselen, Söğüt ve Kurşunlu’daki yüksek teknolojili üretim tesislerinde, seramik ve porselen karolar üretiyor. Rino | Seramik Porselen tasarım ekibi, yaşam alanları için mermer, taş, ahşap, beton, tekstil ve seramik dokularda birbirinden özel ürünlere imza atıyor. Rino | Seramik Porselen ürünleri mat, saten, parlak, lappato, full lappato ve fonksiyonel yüzeylerde zemin ve duvar çözümleri sunuyor.

Yenilik ve Çeşitlilik

Rino Seramik Porselen, gelişmiş teknolojiler, modern tasarım trendleri, yenilikçi karo uygulamaları ile geniş renk, desen ve fonksiyon zenginliğini estetik uyumla bir araya getiriyor. 60x120, 30x60, 30x75, 30x90 gibi farklı ebatlarda, her ihtiyaca uygun çözüm üreten karolar sunuyor.

Kapasite

Rino | Seramik Porselen 5.200 dönüm arazi, 760.000 m² kapalı alan ve 2.000 çalışanı ile yılda 50.000.000 m² karo üretimi gerçekleştiriyor. Tesislerindeki toplam kapasite, yıllık 110.000.000 m²’nin üzerinde üretim sağlıyor.

Global Adımlar

Rino |​​​​​​​ Seramik Porselen, küresel dağıtım ağı ve öncü tasarımları ile seramik ve porselen karo alanında; mimarlar, iç mimarlar, tasarımcılar, inşaat malzemeleri uzmanları ve son kullanıcılar için küresel çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

 

Rıno Hakkında